قیمت سمعک

بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می شود . بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامتی نگریست .یکی از پارامترهای مهم در انتخاب سمعک بعد اقتصادی و قیمت  سمعک می باشد .

مسلماً با پیشرفت تکنولوژی روز دنیا قیمت سمعکها نیز تغییر می یابد و سمعک های دیجیتال ،هوشمند و وایرلس( بلوتوث دار) به دلیل برخورداری از تکنولوژی های متنوع ، قیمت های متفاوت دارند . البته لزوماً گرانتر بودن سمعک دلیل بر بهتر بودن کیفیت آن برای تمام افراد نیست .

قیمت سمعک

بنابراین قیمت سمعک تنها معیار انتخاب آن نبوده و علاوه بر قیمت باید به پارامترهای دیگری از جمله نوع و میزان کم شنوایی و سن فرد کم شنوا قدرت درک و تشخیص کلمات و اصوات ، وزوز گوش ، سلامت سیستم آناتومیک گوش ، میزان تحمل صداهای بلند و بسیاری موارد دیگر دقت داشت تا نهایتا سمعکی خریداری شود که به بهترین نحو بتواند نیاز شنوایی فرد را مرتفع سازد و قیمت سمعک یکی از عوامل تاثیرگذار است به طور کلی هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته تر باشد ، قیمت آن افزایش می یابد.

در مجموعه کلینیکهای ایران سمعک پس از ارزیابی کامل وجامع شنوایی ، مشاوره تهیه سمعک مناسب با در نظر گرفتن بهترین کیفیت و مقرون به صرفه بودن آن به صورت رایگان انجام می گیرد.